Projekt

PROJEKT “SOPOTNICE”

ÚTULEK POSLEDNÍHO ČASU “SOPOTNICE”

Útulek Mariánského společenství v Sopotnici sehraje v posledních časech zásadní roli ve smyslu útulku pro několik tisíc lidí, kteří se sem příjdou schovat. K tomu účelu vyroste v bezprostředním okolí stanové městečko pro několik tisíc lidí, s hlavním zázemím v původní chalupě. Plánujeme,  kvůli rozšíření, přikoupit také několik okolních stavení.

Sopotnice pro nás, Mariánské společenství, znamená: NAŠE KOMUNITA!

Sopotnice je malebná obec okresu Ústí nad Orlicí. Čítá pár tisíc stálých obyvatel a krásnou přírodu kolem. Podívejte se:

Pro nás je to hlavní komunita Mariánského společenství, která v Sopotnici sídlí, se všemi zaslíbeními Panny Marie, které toto místo v sobě obsahuje.

Doporučujeme k zhlédnutí toto video (Prezentaci Mariánského společenství, viz jeho druhou část, je o Sopotnici):

Naše sopotnická chaloupka je 200 až 300 let stará, vystavěná na původním místě zbořeného poutního kostelíka Panny Marie z 10. století! (Je vysoce pravděpodobné, že tak nejen základy současného stavení obsahují základy tohoto vzácného kostela, ale že i původní stavební materiál ke stavbě chalupy, jako kameny, trámy apod., byly z něho ke stavbě použity. O to vzácnější tak chalupa je.)

WP_20160806_19_07_43_Pro

Současný stav chalupy není uspokojivý. Je zasažena dřevomorkou a červotočem, mnohé trámy je tak třeba vyměnit. To na nás nyní čeká. Budeme se snažit, ošetřením, zachránit co nejvíce z původního.

WP_20160728_011

Chalupa zaznamená v nejbližší době nutnou přestavbu – ve smyslu: dostavíme rozestavěnou koupelnu (WC je již hotovo a plně funkční) a z prostorné půdy (viz foto výše) přistavíme další cca 3 až 4 pokoje, kromě výměny dřevomorkou a červotočem zasažených trámů. V současné době je v chalupě k dispozici velká původní obytná místnost v přízemí, v přízemí dále funkční kuchyňka, chodba, sklep a nové WC.

 

Náklady na nutnou rekonstrukci si podle učiněných odhadů vyžádají 1 200 000 korun.

 

Zaujal Vás tento projekt?

Můžete se na něm podílet. Jak – viz rubrika: Sponzoři a spolupracovníci a Vaše podpora.

Těšíme se na Vás!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s